Okładka książki: [arka] [arka]
Józef Wilkoń
cena: 100 zł
W trzecim tomie znalazło się dwieście prac poświęconych zwierzętom, w tym wiele projektów z archiwum artysty. Warto też posłuchać, co artysta ma do powiedzenia na temat swojej twórczości z ostatnich trzech dziesięcioleci.
Okładka książki: Na szkle malowane Na szkle malowane
Adam Kilian
cena: 120 zł
Chciałem u szklarza przyciąć mojego Archanioła i pokazałem go pani szklarzowej. „O nie, toż to obraza boska!”– wykrzyknęła i kazała się wynosić z tym bohomazem.
Adam Kilian
Okładka książki: Józef Wilkoń Józef Wilkoń

cena: 20 zł
Katalog prac znanego ilustratora i projektanta, wzbogacony wspomnieniami artysty.
Okładka książki: Rączki Daniela Mroza Rączki Daniela Mroza

cena: 30 zł
W starych numerach „Przekroju” roi się od rozmaitych zabawnych winietek, przerywniczków, drobnych rysunków, a zwłaszcza od rączek, w których specjalizował się główny grafik tego pisma – Daniel Mróz.
Okładka książki: 35 maja 35 maja
Paweł Sitkiewicz
cena: 20 zł
Katalog wystawy poświęconej książce 35 maja Ericha Kästnera z ilustracjami Bohdana Butenki.
Okładka książki: Szum drzew Szum drzew
Józef Wilkoń
Szum drzew Leopolda Staffa to jedna z pierwszych książek zilustrowanych przez Józefa Wilkonia. Jej tytuł w metaforyczny sposób oddaje istotę twórczości młodego artysty – jej lekkość, malarskość, delikatność, ulotność i nieoczywistość. Prace z tego okresu były najoryginalniejsze i najbardziej rewolucyjne w dorobku Wilkonia i wpłynęły na całe jego dzieło.
nakład wyczerpany
Okładka książki: Bestiariusz Lema według Mroza Bestiariusz Lema według Mroza

Daniel Mróz nie lubił fantastyki naukowej, ale najlepsze ilustracje stworzył do opowiadań Stanisława Lema. Książka towarzysząca wystawie „Mróz i Lem” w Centrum Designu Gdynia odsłania kulisy ich współpracy.
nakład wyczerpany